Geoblog.pl    Premyslav    Podróże    Iran - spelnianie marzen    Tanio we Lwowie i lecimy

Tanio we Lwowie i lecimy

Ukraina
Ukraina, Lwów

Po przejściu jakiś dziad nas namówił na busa za 10zł do Lwowa od osoby – nieświadomi tragicznie niskiego kursu hrywny przystaliśmy na to, ale chciał nas naciągnąć, by jechać w trójkę za 100zł…. O ile w busie miało być 10 osób, to usilnie twierdził, że kogoś znajdzie, a nie znalazł. Po krótkiej wymianie zdań wysiedliśmy, poczekaliśmy na marszrutkę i co prawda, mimo że przejechaliśmy parę wiosek wzdłuż i wszerz, dojechaliśmy do Lwowa za równowartość 3zł. Jak na dawne wspomnienia była to wartość dużo niższa, a ja byłem pewien, że skoro kurs hrywny wygląda jak wygląda to ceny poszły w górę! Nic bardziej mylnego, obecnie na Ukrainie za parę dolarów można nieźle zabawić, my zjedliśmy na spokojnie obiad na rynku za ok. 10zł, wypiliśmy piwo, kawę i trolejbusem podjechaliśmy na lotnisko. Lotnisko znajduję się blisko, trolejbus rusza spod uniwersytetu. Aby się tam dostać, wystarczy pod dworcem wsiąść w jakiś tramwaj jadący do centrum i przejść się kawałek spacerem – można pytać ludzi, każdy wie gdzie to jest. Trolejbus nr 9 jedzie głównie przez blokowiska i staje pod starym budynkiem aeroportu – do nowego jest rzut beretem i widać go z daleka. Bilety są po 2 hrywny… czyli obecnie jakieś 28 groszy 
Lotnisko jest świeże, puste i … równie tanie jak cała obecna Ukraina. Tu też nikt nie podnosił jeszcze cen, więc np. piwo na lotnisku kosztuje ok…..3złotych  Czekamy na odprawę, dostajemy od razu bilety na Teheran, bagaże odjeżdżają i fruuu do Stambułu. Lot spokojny, trochę przysypiam, 2 godziny niecałe i jesteśmy nad Bosforem.

Premyslav
Przemek Wozniak