Geoblog.pl    Premyslav    Podróże    Cypr, Turcja, Gruzja, Armenia    Koniec :(

Koniec :(

Polska, Toruń

Adam odbiera nas z PKP w Toruniu i dowozi na moją Okrężną. Diana nocnym pociągiem jeszcze dziś ruszy do Gdańska. Podróż nie może być oceniona inaczej jak udana, bardzo udana. Oczywiście już myślę o następnej zanim przejdę most w Cieszynie.

Ta przyniosła kilka rekordów, m.in 125 złapanych stopów, czy ok. 8500 km łącznie w podróży. Około 5 tygodni w trasie i stracone 7kg nadwagi:D Mnóstwo nowych doznań i kilkanaście marek piw do dziennika piwnego. Nowe stadiony, nowe miasta, nowe punkty na mapie do katalogu. Było pięknie :))

Dziś już prawie dwa miesiące po - czuję wciąż tą podróż, jakby była wczoraj. Z kilku powodów.
Jeśli mam coś polecić i doradzić to śmigajcie na Kaukaz póki czas,bo turyści go zmienią szybko. Jedźcie stopem przez Turcję, warto, a jest to proste. Wystarczy nieco odwagi i zdrowego rozsądku na trasie, pech na pewno wtedy pojedzie inną drogą :)
Dziękuje za uwagę
PW

świstak
świstak - 2013-02-08 18:34
Świetna wyprawa i super opis.
A może jakieś podsumowanie kosztów napiszesz?

Premyslav
Premyslav - 2013-02-10 10:05
rzeczywiście jakoś koszty mi umknęły:)
ja się zmieściłem w 500 euro, Diana podobnie, choć ja więcej kupowałem piwa, a ona pamiątek:)
w tym wliczam lot z Krakowa na Cypr, prom do Turcji i kilka płatnych noclegów i kilka marszrutek, więc myślę, że można to uznać za dobry wynik... oczywiście mogło by być jeszcze niżej, ale też nie chodziło tylko o to by oszczędzać na każdym kroku...
-lot Kraków-Paphos ok 60euro za osobe (1 bagaz na pół)
- prom Cypr-Turcja ok 30 euro za osobę
- noclegi w Tbilisi, Erewaniu, Mestii - ok. 40 euro
- marszrutki płatne kilka razy po parę groszy, ale np. Usguli-Mestia 10 euro, w sumie nie więcej niż 25euro myślę
- reszta to przyjemności, butla z gazem, jedzenie, picie, wstępy do muzeum , ogrodu botanicznego czy na delfiny, sam oceń czy to dużo i ile kosztuje w tym czasie miesięczne życie np. w PL :) pozdrawiam

świstak
świstak - 2013-02-19 10:47
Dzięki za cenne info. A piwo rzecz ważna - odwodnienie w podróży to niebezpieczna sprawa ;)
Pozdrawiam

Premyslav